2020-02-22

Hiszpania-Lioret de Mar-Costa Brava

 

Obóz rekreacyjny z językiem hiszpańskim

Umowa uczestnictwa -do wydrukowania

Termin: 5.07.2020r -15.07.2020r.

Koszt wyjazdu: 2350zł(zniżki dla uczniów Ewart oraz rodzeństw)

Liczba miejsc ograniczona, zabieramy również dorosłych

Uwaga!!! Przy zgłoszeniu do 20.03.2019r,uczestnik zostanie objęty

zniżką w kwocie 50zł.

 

  • Hiszpania - to doskonałe miejsce na wakacje. Młodzież z całego świata przybywa tu co roku, żeby spędzić czas w atmosferze dobrej zabawy. Zapraszamy do Lloret de Mar - stolicy rozrywki słonecznego wybrzeża Costa Brava. Długa plaża, trasy spacerowe i wycieczki w ciekawe miejsca pozwolą Wam aktywnie i przyjemnie spędzić czas.
  • LIoret de Mar - Jeden z największych i najbardziej znanych kurortów na Costa Brava, gdzie króluje słońce i dobry humor. Miasteczko słynie z niezwykłego, skalistego wybrzeża i szafirowego morza. Posiada ładną piaszczystą plażę wzdłuż której ciągnie się wysadzana palmami aleja. Miejscowe kafejki, bary, sklepiki, stwarzają nie powtarzalną  atmosferę skłaniającą do wypoczynku i zabawy.


Hotel  Guitart Central Park *** z basenami i parkiem wodnym na wybrzeżu Costa Brava 

 

Guitart Central Park 3*** jest uznawany przez wielu klientów za najatrakcyjniejszy obiekt hotelowy w Llloret de Mar.  Położony zaledwie ok. 400 m od plaży „Fanals” i ok. 400 m. od ścisłego centrum  Lloret de Mar,  gwarantuje łatwy dostęp do wszystkich atrakcji oferowanych przez miejscowość Lloret de Mar. Na terenie hotelu do dyspozycji gości jest aż 5 basenów, z czego 4 są otwarte, a poza sezonem 1 z nich jest podgrzewany i kryty.  Bezpłatnie do dyspozycji gości są leżaki i parasole. Bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne w ramach którego bezpłatnie korzystać można z kortów tenisowych, ściany tenisowej, tenisa stołowego. Ponadto za opcjonalną opłatą na miejscu siłownia, sauna, gabinet masażu, bilard. Ponadto hotel oferuje doskonałą, urozmaiconą kuchnię w formie bufetu oraz bogaty program animacyjny dla swoich gości. Guitart Central Park cieszy się bardzo dobrą opinią klientów z racji na wykwalifikowaną obsługę,  międzynarodową atmosferę,  doskonałą lokalizację oraz znakomity stosunek ceny do jakości. Pokoje w hotelu są klimatyzowane. Pokoje 2 i 3 osobowe.


Wyżywienie: 
Śniadanie, obiad, kolacja-3 posiłki w formie bufetu w restauracji hotelowej. Pierwszy posiłek: obiad w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną.  W trakcie całodziennych wycieczek - prowiant zamiast obiadu. 

 

Ramowy program pobytu:
1 dzień: zbiórka godz. 6.30  na parkingu przy dworku Mikołaja w Wadowicach, przejazd do HISZPANII. Dłuższa przerwa w Niemczech na obiad(ok. 8 euro  we własnym zakresie)
2 dzień: przyjazd ok. południa  do Hiszpanii, zakwaterowanie, obiad, wypoczynek na basenie, spacer nad morze.

2-10 dzień:

Program pobytu:

Wycieczka  do Tossa de Mar  i kąpiel na plaży pod murami średniowiecznej części miasta, uznawanej za jedna z 25 najładniejszych plaż Swiata przez National Geografic, zwiedzanie starówki oraz murów obronnych i podziwianie pięknych widoków.

Barcelona - wycieczka całodniowa z przewodnikiem - m.in. monumentalny kościół Gaudiego Sagrada Familia, wizyta na stadionie Camp Nou (cena ok 25 eu, dla chętnych) i w zabytkowej Dzielnicy Gotyckiej, czas wolny na Ramblas - głównej promenadzie miasta; na zakończenie pokaz Magicznej Fontanny.

Lioret de Mar- zwiedzanie z przewodnikiem  wybrzeża Costa Brava, plażowanie, kąpiele w morzu i basenie, konkursy, dyskoteki, zajęcia rekreacyjno-sportowe na plaży i w ośrodku (siatkówka, piłka nożna), gry i zabawy ruchowe na plaży. Zobaczymy min: gotycki kościół Santa Roma z początku XV wieku z kolorowymi dachówkami, Ratusz, Promenada, Aleja Gwiazd Rajdu Katalonii, cmentarz z nagrobkami w stylu katalońskiej secesji.

Wycieczka piesza na punkt widokowy - w kierunku południowego odcinka promenady, który kończy się skałą, na której niezmiennie czeka na swego męża- marynarza Dona Marinera. Zachwycać się będziemy urokiem skałek wynurzających się z wody oraz ciekawą roślinnością - niezliczoną ilością kaktusów i sukulentów.

Wycieczka piesza do średniowiecznego zamku  - w rzeczywistości okazały dom prywatny, zbudowany przez rodzinę zamożnych przemysłowców katalońskich już w XX stuleciu.

-Korzystanie z wybranych animacji prowadzonych przez Hiszpanów w Hotelu w języku angielskim.

Woll street -gra ekonomiczna

-wielka bitwa wodna

-rozgrywki sportowe o puchar kierownika campu

-fabularna gra terenowa w centrum miasta

-gry i zabawy integracyjne na plaży

-zawody: zawody pływackie (pod nadzorem ratownika dla chętnych), zabawy ruchowe, zajęcia terenowe nad brzegiem morza,

-konkursy: zdjęcie dnia przedstawiające naszych uczestników na tle wybrzeża Lioret de Mar, najśmieszniejsze oryginalne zdjęcie z obozu, pokaz na koniec obozu, randka w ciemno, wybór miss i mistera, gry i zabawy świetlicowe.

Retro games- legendarne gry towarzyskie.

10 dzień: Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi, złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu, jesteśmy jeszcze cały dzień w Hiszpani i realizujemy program i  wieczorem wracamy do Polski

Wykwaterowanie. Pożegnanie z miastem i plażą :)  Pożegnanie z Hiszpanią, wręczenie dyplomów, pamiątkowe zdjęcie, podsumowanie pobytu.
Przejazd w drogę powrotną do Polski.
11 dzień: przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Zakończenie obozu.

Plan dnia: śniadanie, zajęcia przedpołudniowe, obiad, siesta- wypoczynek, zajęcia popołudniowe, kolacja, zajęcia wieczorne.

/9 dni na miejscu/,  1 i 10 dzień w podróży :( ale będzie wesoło i sympatycznie.
ZAPRASZAMY I PROSIMY ZABRAĆ DOBREGO HUMORU :)

 

Program fakultatywny:

*Water World – duży park wodny obejmujący przeróżne wodne zjeżdżalnie, basen z falami, lagunę dla dzieci i zacienioną strefę relaksu. Cena- ok. 30 eu.

*Rejs po wybrzeżu Costa Brava z kąpielą na Santa Cristina, najładniejszej  plaży na wybrzeżu, delikatny zloty piaseczek, łagodne zejście do wody, krystaliczne, turkusowe morze, miejsca do nurkowania i oglądania ryb,  super wycieczka, piękne widoki   Cena- 25 eu.

*Atrakcje wodne- banan, szybka łódź motorowa oraz koła i platforma do szybkich przejażdżek za motorówką- gwarantowana wspaniała zabawa Cena- 20 eu od osoby(uczetnik wybiera tylko jedną atrakcję i realizuje ją w grupie)

*Montserrat- męski klasztor benedyktyński, położony w masywie górskim Montserrat w Katalonii.

Montserrat to również opactwo benedyktyńskie w Katalonii. Jak twierdzą niektórzy turyści, odwiedzający to miejsce, ze szczytu Montserrat są najpiękniejsze i najbardziej spektakularne widoki na góry w tej części hiszpańskiej Katalonii.Tutaj znajduje się Czarna Madonna z Montserrat

 

Aby wycieczka lub atrakcja fakultatywna odbyła się, musi się zgłosić co najmniej 30 uczestników.

 


DODATKOWE ZAJĘCIA DO WYBORU PRZEZ UCZESTNIKÓW:

1.Zajęcia z lektorem języka hiszpańskiego lub angielskiego

  • zajęcia maja na celu przełamanie chęci mówienia w języku angielskim i hiszpańskim na co dzień, będą to zajęcia atrakcyjne dla uczestników przełamujące barierę językową prowadzone w formie zabawowej...

2.Zajęcia na basenie

  • zabawy i gry w wodzie oraz doskonalenie wybranych stylów pływackich, proca z kamerą.

3. Wybrane gry drużynowe

  • uczestnicy realizują wybrane gry drużynowe pod okiem trenera- piłka nożna, siatkówka, koszykówka itp.

Cena zawiera:
- przejazd komfortowym autokarem z uchylnymi siedzeniami, klimatyzacją, barkiem, wideo.
- zakwaterowanie w pokojach 3 os.
- Wyżywienie: trzy posiłki dziennie- BOGATY  BUFET z napojami
- pełna opieka pedagogiczna, opieka medyczna, ratownik z Polski + ratownicy na plaży oraz rezydent i przewodnik
- korzystanie bezpłatnie z plaży, basenu i atrakcji hotelu
- bezpłatne dyskoteki w hotelu
- ubezpieczenie od kosztów leczenia  i nieszczęśliwych wypadków podczas całego pobytu. PZU na kwotę 120tyś na każdego uczestnika
- realizacja programu sportowego prowadzona przez nauczycieli i trenerów!!!
- opłata klimatyczna w cenie pobytu !!!

- opieka wykwalifikowanej i doświadczonej kadry nauczycieli

CENA NIE ZAWIERA:
- Składki na Narodowy Fundusz Gwarancyjny: 10zł/os, oraz fakultatywnych wycieczek

Informacje praktyczne:
Sugerowane kieszonkowe: minimum 50 EUR ( posiłek w Niemczech, drobne wydatki) oraz pieniądze na wybrane wycieczki fakultatywne. Należy zabrać ze sobą nakrycia głowy, okulary przeciwsłoneczne, krem do opalania z filtrem UV. (sprawdzane paszporty lub dowody osobiste).

Dla młodszych uczestników, możliwość skorzystania z programu animacyjnego hotelu Guitart. Przejazd na trasie Wadowice- Lloret de Mar (przez Niemcy i Francję) ok. 2100 km - ok. 26 godz. Podczas podróży przerwa na posiłek (we Francji i w Niemczech), orientacyjny koszt - od 8 EUR.


Ważne informacje:
Uczestnicy powinni posiadać:
na wyjazd należy zabrać aktualny paszport lub dowód osobisty, wypełnioną kartę uczestnictwa, należy przekazać do biura na  21 dni przed rozpoczęciem turnusu, przybory toaletowe, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, wygodne obuwie, strój sportowy, nakrycie głowy, kieszonkowe ok. 50 EURO /na wybrane przez siebie wycieczki/ .

Dodatkowo płatne opcjonalnie:

- wycieczki fakultatywne
- prowiant w drodze powrotnej (ok. 5-10 euro)

Płatności i zgłoszenia na obóz w trzech krokach:

1.Zgłoszenia uczestników prosimy kierować na adres sekretariat@ewart-kursy.pl lub telefonicznie na numer 575090302, następnie wpłacamy zaliczkę i wypełniamy  umowę uczestnictwa, wypełniamy ją i dostarczamy do biura Ewart lub wysyłamy na adres meilowy sekretariat@ewart-kursy.pl  CEiT Ewart  Ul.Wojska Polskiego 51a, 34-100 Wadowice

2.Zaliczkę w kwocie 400zł należy wpłacić do 30.03.2020r na konto podane niżej, co będzie warunkiem kwalifikacji uczestnika na obóz. Wpisując dane uczestnika i obóz, który się wybiera. Bank Spółdzielczy nr konta:  59811000002001004799230001

3. Resztę kwoty prosimy wpłacić na 21 dni przed rozpoczęciem obozu.

Liczba miejsc ograniczona

Organizator zastrzega sobie zmiany w programie z przyczyn niezależnych od organizatora.

Zdjęcia i filmy z obozu będą na bieżąco umieszczane  na naszej stronie na Facebooku (rodzic będzie mógł na bieżąco zobaczyć, jak dzieci spędzają czas na obozie)