2020-02-23

BUŁGARIA - SŁONECZNY BRZEG - BAŁKANY

 

Nesseber - Park wodny - Pirackie party

 

Obóz rekreacyjno-pływacki z językiem angielskim 8 - 18 lat

 

Termin:  9.07. - 19.07.2020

zabieramy także osoby dorosłe

Koszt wyjazdu: 1800 zł (zniżki dla uczniów Ewart, rodzeństw oraz osób, które realizowały pobyt z EWARTEM w roku 2019,  przy wpłacie zaliczki do 15.03.2020 uczestnik zostanie objęty zniżką w kwocie 100 zł)

Bułgaria jest krajem leżącym na Półwyspie Bałkańskim, który swoją bogatą historią, przepiękną przyrodą, ciepłym klimatem, a także nowoczesnymi kurortami przyciąga coraz więcej turystów.

Słoneczny Brzeg - bułgarski kurort na wybrzeżu Morza Czarnego. Największy i najbardziej popularny kurort Bułgarii, z około 600 hotelami i 400 restauracjami, w obwodzie Burgas, około 35 kilometrów na północ od Burgas, jest najlepiej rozwiniętym plażowym ośrodkiem w Bułgarii pod względem zaplecza turystycznego i poziomu świadczonych usług. Nieopodal Słonecznego Brzegu znajduje się jedno z najstarszych miasteczek w Europie, które od 1984 roku widnieje na liście UNESCO, a mianowicie Neseber.

Zakwaterowanie:


Hotel Vigo 4**** z basenem wewnętrznym i zewnętrznym http://www.hotel-vigo.com/

Apartamenty 3-osobowe, w każdym pokoju klimatyzacja, telewizor, lodówka (mini bar), telefon, balkon, suszarka do włosów, Wi-Fi, pokoje z pełnym węzłem sanitarnym. Położony w centrum kurortu Słonecznego Brzegu. Odległość do plaży ok. 100 m. Do dyspozycji młodzieży sejf w recepcji, restauracja, barek, grill, stoły do bilarda, piłkarzyków, sala internetowa, sala do animacji oraz dyskotek hotelowych. Na terenie obiektu znajduje się basen z leżakami i parasolami. Dostęp do napojów bezalkoholowych podczas posiłków w barze przy basenie. Kantor w hotelu.
Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja w formie bufetu + lunch (przekąska),

Ramowy program pobytu:

1 dzień: zbiórka godz. 6.30 pod Dworkiem Mikołaja w Wadowicach, wyjazd ok. 7.00. przejazd do Bułgarii przez Słowację, Węgry i Serbię.
2 dzień: przyjazd w godzinach dopołudniowych do Słonecznego Brzegu, zakwaterowanie, pierwsze spotkanie z morzem i spacer po plaży, poznanie najbliższej okolicy,  pierwszy posiłek obiad.

2-9 dzień:

Program pobytu:

Wodne i słoneczne szaleństwa

Gra wieczorna w terenie, dyskoteki, konkursy na plaży

Zwiedzenia okolicy, plażowanie, rozgrywanie zawodów sportowych dla chętnych na plaży

Popołudniowy turniej sportowy, gra detektywistyczna w terenie

Mecz o puchar kierownika campu- kadra kontra koloniści

Wielka bitwa wodna, realizacja wycieczek fakultatywnych, konkursy z nagrodami

Wieczorne kąpanie, wieczór talentów, zdjęcie dnia lub najśmieszniejsze zdjęcie z obozu

Realizacja atrakcji i wycieczek fakultatywnych, dyskoteka, wieczór talentów

Starożytny Nessebar - wycieczka autokarem do słynnego, malowniczo położonego na półwyspie, zabytkowego Nessebaru, którego zabudowa wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Zabudowa starego Nessebaru uważana jest za najlepiej zachowaną zabudowę średniowieczną na Bałkanach. Spacer po miasteczku, zwiedzanie m.in. cerkwi Św. Stefana i Św. Spasa, czas wolny.


9 dzień: Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi. Wieczorny wyjazd z Bułgarii, przejazd przez Bułgarię, Serbię, Węgry, Słowację z dłuższym postojem na posiłek (we własnym zakresie ok. 8 EUR)


10 dzień: przyjazd do Polski  w  godzinach dopołudniowych.

Zajęcia dodatkowe dla chętnych:

Piłka nożna

 • zajęcia z trenerem, technika gry w piłkę nożną, sztuczki techniczne, gry i zabawy piłką nożną oraz turnieje i zawody na plaży

Siatkówka

 • zajęcia z trenerem, doskonalenie gry w piłkę siatkową, zajęcia prowadzone na plaży, gry i turnieje.

Pływanie

 •  zajęcia z trenerem, nauka i doskonalenie pływania na przy hotelowym basenie, gry i zabawy w wodzie,  zawody pływackie, praca z kamerą- prawidłowa technika wybranego stylu.

Zajęcia językowe

 • prowadzone w formie zabawowej i praktycznej mające na celu używanie języka w sposób praktyczny za granicą (ćwiczenie umiejętności dogadania się z obcokrajowcem, rówieśnikiem w języku angielskim)
* zajęcia odbędą się przy uczestnictwie przynajmniej 15 osób w danej dyscyplinie.

 

Wycieczki fakultatywne:

Aquapark wodny - największy park rozrywki Słonecznego Brzegu. Fantastyczny świat przygody i fantazji z super atrakcjami dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. W sezonie czynne do późnych godzin nocnych (wstęp płatny indywidualnie). Cena 30 euro, obejmuje dwa wyjazdy do aqua parku!!! Na początku turnusu i na końcu.

Pirackie Party - Przygodowa wyprawa statkiem pirackim, szczególnie atrakcyjna dla dzieci. Załoga i wyposażenie statku sprawiają, że możemy poczuć się jak prawdziwi morscy rozbójnicy. W trakcie rejsu „bitwa” z innym statkiem pirackim. Na pokładzie lunch z napojami. Programy animacyjne oraz skoki do wody pod pełną opieką ratownika.

Cena: 30 EUR

Atrakcje wodne:

*Atrakcje wodne- banan, szybka łódź motorowa oraz koła i platforma do szybkich przejażdżek za motorówką- gwarantowana wspaniała zabawa

25 EUR od osoby

Aby wycieczki bądź atrakcje fakultatywne się odbyły, musi się zgłosić co najmniej 20 osób chętnych na daną atrakcję

Przydatne informacje:


Uczestnicy powinni posiadać: na wyjazd należy zabrać aktualny paszport lub dowód osobisty, ręcznik plażowy, przybory toaletowe, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, wygodne obuwie, strój sportowy, nakrycie głowy.

Wymiana walut: do Bułgarii można zabrać zarówno dolary jak i euro, można również wybrać pieniądze z licznych bankomatów.

Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem  z uchylnymi siedzeniami, klimatyzacją, barkiem, wideo
 • opiekę pedagogiczną doświadczonych nauczycieli
 • korzystanie bezpłatnie z plaży, basenu
 • ubezpieczenie od kosztów leczenia  i nieszczęśliwych wypadków podczas całego pobytu
 • opieka rezydenta i przewodnika w języku polskim
 • opieka medyczna na miejscu
 • opieka rezydenta i przewodnika
 • opieka ratownika na plaży jak i w hotelu


Cena nie zawiera składki na Narodowy Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/os.

Płatności i zgłoszenia na obóz w trzech krokach:

1. Zgłoszenia uczestników prosimy kierować na adres sekretariat@ewart-kursy.pl lub telefonicznie na numer 575090302. Prosimy wydrukować umowę uczestnictwa, wypełnić ją i dostarczyć do biura CKIK Ewart ul. Wojska Polskiego 51 a, 34-100 Wadowice lub wysłać ją drogą mejlową.

2. Zaliczkę w kwocie 400 zł należy wpłacić na konto podane niżej, co będzie warunkiem kwalifikacji uczestnika na obóz. Bank Spółdzielczy nr konta: 59811000002001004799230001.

3. Resztę kwoty prosimy wpłacić na 21 dni przed rozpoczęciem obozu.

Organizator zastrzega sobie zmiany w programie z przyczyn niezależnych od organizatora.

Liczba miejsc ograniczona

Zdjęcia i filmy z obozu będą na bieżąco umieszczane  na naszej stronie na Facebooku (rodzic będzie mógł na bieżąco zobaczyć, jak dzieci spędzają czas na obozie).